👈 فروشگاه فایل 👉

بافت شناسی در گیاهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

بافت شناسی در گیاهان

انواع بافتهای گیاهی

بافت مریستم

این بافت ، بافت فوق‌العاده مهمی است چون منشا کلیه بافتها و ساختمانهای گیاهی است. بافت مریستم بافت نسبتا پیچیده‌ای است که در اندامهای مختلف به صور گوناگون یافت می‌شود و در هر مکان از خصوصیات ویژه‌ای برخوردار است. اگر چه فعالیت مهم سلولهای بافت مریستم تقسیم و تکثیر سلولی است ولی در موقعیتهای مختلف و اندامهای مختلف ، شکل و وضعیت متفاوتی را به خود می‌گیرند و عهده‌دار تشکیل اندامها و بافتهای خاصی می‌باشند.

بنابراین ، سلولهای مریستمی در جایگاههای مختلف از نظر فیزیولوژیکی و طرز تقسیم ، کاملا اختصاصی عمل می‌کنند. سلولهای بافت مریستم عموما فاقد واکوئل می‌باشند و گاه واکوئلهای ریزی دارند. دیواره سلولی نازک و فعالیت پرتوپلاسمی شدیدی داشته و قدرت تقسیم فوق العاده‌ای در آنها وجود دارد. بطوری که یک سلول مریستمی ممکن است قدرت تقسیم خود را هزاران سال حفظ کند.

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ترجمه کتاب انگلیسی برای دانشجویان مهندسی پزشکی طرح مالی سیستم انبار و خرید در شركت تجهیزات ایمنی راهها دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید دانلود برنامه‌ریزی تولید و مونتاژ در شركت هپكو بررسی مشکلات آن 12 ص