👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت بازار پول و بازار اوراق قرضه اروپایی 10 اسلاید

ارتباط با ما

... دانلود ...

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 10 صفحه

بسم اللّه الرحمن الرحیم عنوان : بازار پول و بازار اوراق قرضه اروپایی ارائه دهندگان : رحیمه نیرومند – مریم محمد زاده استاد راهنما: جناب آقای دكتر توسلی بهار 87 2 مقدمه : بازارهای مالی مانند بازار سهام و اوراق قرضه مكانهایی هستند كه در آنها مازادهای پس اندازكنندگان به وام گیرندگان انتقال می یابد .

پس انداز كنندگان می توانند سهام و اوراق قرضه خریداری كنند و وام گیرندگان می توانند از طریق انتشار سهام و اوراق قرضه منابع مالی بدست آورند .

3 بازار پول : بازار مبادله ابزارهای مالی با سر رسید كتر از یك سال می باشد ، ابزار بدهی مبادله شده در این بازار حداقل نوسان قیمت را دارند و بنابراین كم مخاطره ترین سرمایه گذاری است .

بازارهای مالی بین المللی را می توان به دو گروه بازارهای پول بین المللی (كوتاه مدت)و بازارهای سرمایه بین المللی (میان مدت – بلند مدت) 4 از آنجا كه بازار پول اروپایی در مراكز خارج از این كشورها تسعه یافته است ، لذا اصطلاح خارج از مرز(OFFSHORE ) برای مشخص كردن موقعیت آن مناسب می باشد ، در مقابل آن برای بازار پولی داخل هر كشور اصطلاح داخل از مرز (ON SHORE ) به كار می رود .

مهم ترین تفاوت این دو بازار در تفاوت در محیط مقرراتی آنها می باشد .

5 مقررات بانكی داخل مرز و رشد بانكداری خارج از مرز: بعضی اوقات مقررات بانكی در داخل یك كشور به رشد بانكداری خارج از مرز كمك شایانی می كند .

برای مثال در سالهای 1964 تا 1957 بانكهای آمریكایی ، به سپرده های دیداری بهره نمی دادند به سپرده 90 روزه یك درصد و به همین ترتیب بهره ها برای سپرده ها خیلی پایین بود ، مردم هم كه به دنبال بهره بیشتر بودند به بازار خارج از مرز مثل بازار اورپایی روی می اوردند.

6 دوام بازارهای خارج از مرز : بازار خارج از مرز علی رغم از بین رفتن انگیزه اولیه همچنان دوام داشته و رو به رشد است .

7 رشد بازار پول اروپایی حجم بازار پول در اروپا در سال 1960 صفر و هم اكنون به حجم ناخالص 8/7 هزار میلیارد دلار و حجم خالص 8/4 هزار میلیارد دلار رسیده است .

8 سندیكایی كردن وام ها در بازار پول اروپایی : برای اینكه بتوان با سرعت بیشتر و هزینه كمتری وام در اختیار مشتریان قرار داد و همچنین مخاطرات بانكها را در مقابل وام گیرندگان كمتر كرد سندیكایی كردن وام ها شكل منطقی گرفته است .

9 بازار دلار اروپایی و بحران نفت : به دنبال افزایش قیمت نفت افزایش درآمد ارزی اعضاء اوپك و كسری پرداخت برای كشورهای مصرف كننده نفت غیر اوپك ایجاد شد كه بازار اروپایی عمده ترین بازار كمك كننده به تعادل تراز پرداختهای خارجی كشورها بود .

10 بازار دلار اروپایی و بانك های آمریكایی : توسعه بازار دلار اروپایی باعث كم شدن سود بانكداری آمریكایی شده است و بانكهای آمریكایی با برنامه ریزی و تبدیل دلارهای خود در مقاطعی به طلا از كم شدن زیاد سود خود و رواج بیشتر دلار اروپا جلوگیری می نمایند .

.

👇محصولات تصادفی👇

الگوریتم های هیوریستیک ها چگونه اختلال رفتاری لجبازی و خودنمایی را در دانش آموز پایه دوم آموزشگاه از بین ببرم کتاب حکایت دولت و فرزانگی مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش رقابتی پلان آپارتمان 105 متری با اتوکد