👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت ویژگی های مدیریت کارآفرینی 106 اسلاید

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : پاورپوینت

قسمتی از محتوی پاورپوینت

تعداد اسلاید : 106 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم ویژگی‌های مدیریت کارآفرینی رِﺌوس مطالب - مقدمه - تعاریف كارآفرینی - كارآفرینی سازمانی - نقش‌های كارآفرینان - ویژگی‌های کارآفرینان - تفاوت كارآفرین با غیركارآفرین - تفاوت كارآفرین با مدیر - دیدگاه فرایندی و مدل‌های كارآفرینی - ارائه مدل كارآفرینی هفت اصل موفقیت کارآفرینی 1- همگام بودن با تغییرات جهانی 2- کسب و کارگرا بودن 3- بازارگرا بودن 4- مدیریت استراتژیک 5- دانایی – مدیریت دانش 6- نوآوری 7- رشد اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی (مهارتهای کسب و کار) جامعه صنعتی به جامعه اطلاعاتی (مهارتهای دانش محور) انقلاب کارآفرینی (مهارتهای کارآفرینانه) تعاریف كارآفرین واژه كارآفرین : از كلمه فرانسوی Entreprendre به معنای متعهد شدن Undertake نشأت گرفته است .

روند تحول زندگی از دوران غارنشینی تاكنون به شیوه‌های متفاوتی توصیف شده است؛ اما آنچه كه در تمامی تحلیل‌ها مورد توجه قرار گرفته است همانا تقش “ عامل تغییر “ ( Change Agent ) یا در واقع همان نیرویی است كه پیشرفت مادی را سبب شده است .

امروزه متوجه شده‌اند كه “ عامل تغییر “ از ابتدا وجود داشته و در آینده نیز نقش آن را كارآفرینان ایفاء خواهند نمود .

کارآفرِین فردی است دارای ایده و فکر جدید که از طریق ایجاد یک کسب و کار ( کسب و کار منزل، کسب و کار مجازی ، کسب و کار مغازه یا شرکت یا سازمان) توأم با منابع و مخاطره و با انگیز مالی و اجتماعی محصول یا خدمت جدید به بازار ارائه می‌نماید.

محمود احمد پور-1999 Mahmood Ahmadpour تعاریف كارآفرین اولین فردی بود كه این واژه را در علم اقتصاد ابداع نمود و آن را این چنین تعریف كرد: كارآفرین فردی است كه ابزار تولید را به منظور تركیب به صورت محصولاتی قابل عرضه به بازار خریداری می‌كند.

كارآفرین درهنگام خرید از قیمت نهائی محصولات اطلاع ندارد.

وی عمده فروشان را بعنوان اصلی ترین گروه كارآفرینان محسوب می نمود .

ریچارد كانتیلون-1730Richard Cantillon تعاریف كارآفرین كارآفرین فردی است كه مسئولیت تولید و توزیع فعالیت اقتصادی خود را بر عهده می‌گیرد .

كارآفرینی یعنی ارتقاء بازده منابع از سطحی به سطحی بالاتر .

جان باتیست سی-1830 Jean Baptiste Say تعاریف كارآفرین مك كله لند-1963 Mc Clelland كارآفرینان نیاز به توفیق ( NACH) بالایی دارند و این نیاز سبب می شود تا آنها موقعیت‌های كارآفرینانه را انتخاب كنند.

افرادی كه نیاز به توفیق ( NACH) بسیار زیادی دارند؛ دارای ویژگی‌های ذیل می‌باشند: 1- مسئولیت شخصی برای تصمیم‌گیری را ترجیح می‌دهند .

2- بعنوان تابعی از مهارت‌ها ؛ ریسك‌پذیری متوسطی دارند .

3- به نتایج تصمیمات خود علاقمند بوده و به بازخورد فعالیت‌های خود حساس می‌باشند .

تعاریف كارآفرین كارآفرینان كسانی هستند كه در شرایط عدم قطعیت ( uncertainty ) به اتخاذ تصمیم می‌پردازند و پیامدهای كامل آن تصمیمات را نیز شخصاً می‌پذیرند .

فرانك نایت-1921 Frank Knight تعاریف كارآفرین طبق نظر وی كارآفرین نیروی محركه و موتور توسعه اقتصادی می

👇محصولات تصادفی👇

درسنامه مفهومی و ترکیبی گروه های خونی مقاله بررسی پنیرسازی در اسكاتلند گزارش كارآموزی رعایت ایمنی محیط كار در كارگاه صافكاری سیمولاتور چیست؟ پاورپوینت بررسی سدهای لاستیكی