👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق دینام 19ص.DOC

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 18 صفحه

دینام دینام مولد جریان مستقیم می باشد که بطور کلی از قطعات زیر تشکیل می گردد.

 1-براکت 7-بوش 13- واشر نمدی 19- آرمیچر  2-بوش برنزی 8-بلبرینگ 14-ذغال 20-رینگ  3-واشر 9-تخت 15-نگهدارنده واشر نمدی 21-واشر نگهدارنده بلبرینگ  4-بالشکتها 10-یاتاقان براکت جلو 16-پیچهای بلند 22-رینگ فشاری لاستیکی  5-بدنه دینام 11-مهره و واشر 17-کموتاتور، واشر نمدی    کلکتور   6-محور آرمیچر 12-ترمینال 18-پیچ کفشک درپوش جلو   بررسی عملکرد مدار ساده دینام از حرکت دادن یک سیم هادی در میدان مغناطیسی به طریقی که خطوط قوای میدان مغناطیسی را قطع کند، نیروی محرکه ای القاء می شود که این نیرو به وسیله آمپرمتر در هادی قابل تشخیص است.

با تغییر جهت حرکت هادی جهت حرکت عقربه آمپرمتر نیز تغییر می کند.

اگر سیم هادی در جهتی حرکت کند حرکت آن با خطوط قوا موازی باشد، هیچ نیروی محرکه ای در آن القاء نمی شود.

 در دینام حرکت هادی بصورت دورانی است.

حرکت دورانی هادی به این صورت قابل انجام است که سیم هادی بصورت قاب در می آید.

جریان ایجاد شده در قاب بصورت متناوب خواهد بود که در زمان اندازه گیری آن به وسیله آمپرمتر، عقربه آمپرمتر بین صفر منفی و مثبت در نوسان است.

 برای تبدیل ولتاژ متناوب به ولتاژ یکسو، حلقه هادی را به دو نیم حلقه تبدیل می کنند که بین نیم حلقه ها عایق می شود.

آنگاه ذغال روی حلقه ها قرار می دهند که جریان را از طرف (ذغال مثبت) میگیرد و به مصرف کننده انتقال می دهد.

ذغال دیگر مدار جریان را مسدود می کند.

به دو نیم حلقه ای که به منظور یکسو سازی جریان، نسبت به هم عایق بندی شده اند کلکتور (کموتاتور) می گویند.

ساختمان یک دینام ساده در ساده ترین صورت دینام فقط یک کلاف یا یک سیم پیچ و دو تکه کلکتور به کار رفته است.

در این دینام جریان لازم برای بالشتکها از ذغال مثبت تامین می شود، یعنی مقداری از جریان تولید شده دینام برای مغناطیس کردن قطبها به مصرف می رسد.

چنین دینامی را خود تحریک گویند.

 در چنین دینامهایی شدت نوسانات ولتاژ زیاد است و برای کاهش دادن آن بجای استفاده از یک کلاف سیم پیچ از کلافهای متعدد استفاده کنند و مجموعه کلافها را در بدنه آرمیچر قرار دهند و در میدان مغناطیسی به دوران در می آورند.

 نوسانات بوجود آمده در واقع همان منحنی هایی هستند که از چرخش هادی در جریان خطوط قوا بوجود می آیند.

با اضافه شدن تعداد سیم پیچ، تعداد منحنیها در یک دوره گردش آرمیچر آنقدر زیاد می شود که تواتر آنها حالت خط مستقیم را بوجود می آورد.

 در نتیجه ازدیاد حلقه های سیم پیچ آرمیچر، منحنی ولتاژ و جریان ایجاد شده به خطوط مستقیم نزدیکتر می شود و این حالت است که به آن کم کردن نوسانات ولتاژ دینام می گویند.

 افزایش ولتاژ خروجی دینام برای افزایش ولتاژ خروجی دینام، یعنی رساندن آن به حدی که بتواند پاسخگوی نیاز مصرف کننده ها باشد، به نسبت لازم عوامل زیر باید افزایش یابد.

1-طول سیم 2-سرعت حرکت آمیچر 3-شدت میدان قطبین 4-زاویه بین خطوط میدان و مسیر حرکت در حرکت دورانی، مسیر هادی بین صفر تا 360 درجه است و نمی توان آن را افزایش داد، اما سرعت حرکت آرمیچر تاب

👇محصولات تصادفی👇

تشخیص خطای سیم بندی استاتور با آنالیز موجک و شبکه عصبی خلاصه کتاب اصول و فنون مذاکره کاملترین خلاصه کتاب مدیریت منابع انسانی ( مفاهیم ، تئوریها و کاربرد ها ) دکتر آرین قلی پور آشنایی اولیه با IPv6 گزارش كارآموزی نساجی، تولید گونی پروپیلن