👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود برنامه‌ریزی تولید و مونتاژ در شركت هپكو بررسی مشکلات آن 12 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 12 صفحه

گروه مهندسی صنایع عنوان: برنامه‌ریزی تولید و مونتاژ در شركت هپكو ( بررسی مشكلات آن ) بهار 84 مقدمه: در دنیایی زندگی می‌كنیم كه روز به روز ازبعاد مختلف در حال تغییر و تحول و پیشرفت است، می‌توان گفت كه كشورهایی كه به پیشرفتهایی نایل آمده‌اند مدیون برنامه‌ریزی درست می‌باشند، چون با برنامه‌ریزی صحیح است كه می‌توان به بهره‌‌وری دست یافت.

هم از برنامه‌ریزی صحبت می‌كنند، در حالیكه نكات مثبت استفاده از یك سیستم مدون و جامه برنامه‌ریزی بر كسی پوشیده نیست، لیكن با كاوش در متن ادبیات مدیریت ایران امروز این نكته مشخص می‌گردد كه علیرغم تمامی تأكیدات مكرر مدیران رده بالا و پایین جامعه و سازمانها روش علمی استفاده از برنامه‌ریزی در دسترس نمی‌باشد.

اصولاً برنامه‌ریزی به صورت عینی و مملوس برای بسیاری از افراد شناخته شده نیست و فقط تصویری ذهنی از آن وجود دارد.

برخورد علمی و سیستماتیك با مسأله برنامه‌ریزی در زمینه پیاده‌كردن یك برنامه یا پروژه سازمان داده شده و یا بازنگری برنامه موجود می‌تواند باعث صرفه‌جویی میلیونها و حتی میلیاردها تومان شود.

از طرفی امروزه بحث پیوستن به سازمان تجارت جهانی مطرح می‌باشد و كشورهایی كه عضو سازمان تجارت جهانی نییستند به مرور زمان و ظرف مدت 5 سال آینده از چرخه تجارت بین‌المللی حذف می‌شوند.

شرط عضویت در سازمان تجارت جهانی سوبسید از اقتصاد داخلی می‌باشد.

در وجهی كلان‌تر عضویت در سازمان تجارت جهانی سبب حاكمیت اقتصاد بازار در عرضه اقتصاد خواهد شد.

با این اوصاف جای تأمل است كه آیا شركتهای ایرانی از جمله شركت هپكو می‌تواند در مقابل شركتهای خارجی مثل ولوو و لیبهر رقابت كند و محصول خود را در سطح جهانی عرضه كند.

بنابراین یك عزم ملی لازم است تا بتوان روز به روز بر كیفیت محصولاتمان بیافزاییم و راه را برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی باز كنیم.

تعریف موضوع: موضوع این تحقیق در رابطه با بررسی عوامل عدم تحقق برنامه تولید در شركت هپكو و راههای بهبود آن می‌باشد.

برنامه تولید كه پس از بررسی‌های تقاضای فروش و نیاز جامعه از طریق واحد فروش صورت می‌گیرد، به واحد برنامه‌ریزی مونتاژ ارسال می‌شود و پس از آن این واحد برنامه تولید در دوره‌های چندماهه و یكساله تدوین می‌كند.

این وظیفه مهم به عهده برنامه‌ریزی مونتاژ می‌باشد كه باید تطعات و اسناد را به موقع در اختیار خطوط مونتاژ قرار دهد.

به عنوان مثال شركت هپكو در سال 84 قرار است كه انواع مختلفی از محصولات راهسازی را تولید و مونتاژ كند (جدول ضمائم) مثلاً از محصول HC100B كه غلطك كمرشكن ویبره می‌باشد قرار است 320 دستگاه را تولید نماید.

واحد برنامه‌ریزی مونتاژ وظیفه دارد كلیه مواد و قطعات و پروسه تولیدی محصول مورد نظر را تأمین آن، آن را خریداری و به اداره دریافت و ترخیص كالا تحول نموده و اداره دریافت كالا پس از بررسی‌های لازم و كنترل‌های لازم توسط كنتری كیفیت، این واحد، توسط واحد متریال هندلینك قطعات را به خطوط مونتاژ ارسال می‌كند.

شارژ كه به

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت جهانی سازی و مدیریت تنوعات در عصر حاضر بررسی رابطه نقد شوندگی و ساختار سرمایه در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران پرسشنامه باورهای غیر منطقی جونز – 100 ماده ای پاورپوینت پلاستیک و کامپوزیت دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار مغز و عملکرد آن