👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله ترجمه شده ارزیابی پایداری آبزی پروری توسط LCA قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله ترجمه شده ارزیابی پایداری آبزی پروری توسط LCA قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی

دوازده مطالعات LCA مبتنی بر آبزی پروری در 5 سال گذشته از مجلات و یا شرح در مذاکرات کنفرانس­ها یافت شد(الحاق در 1 اوت 2011). برای مقایسه نتایج LCA از میان مطالعات انتخاب شده، واحد عملکردی یکسانی بر اساس تولید انبوه برای هر سناریو محاسبه شد. با توجه به تمام مطالعات صورت گرفته، تاثیر دسته استفاده شده معمول (هنریکسون و همکاران 2012) در جدول 1 با جزئیات دقیق ارائه شده است. در میان آنها، گرم شدن جهانی کره زمین، انباشت آب و اسیدی شدن و استفاده انرژی با بالاترین فرکانس به کار گرفته شده است. تنها گرم شدن جهانی و استهلاک ازن در مقیاس جهانی تاثیر دارد. تاثیر مجموعه­های دیگر به طور منطقه­ای در مقیاس 100-1000 کیلومتر یا به صورت محلی به مجاورت بلاواسطه می­باشد (ترانه 2004). با این حال، LCA هنوز برای ارزیابی اثرات زیست محیطی محلی مانند از دست رفتن تنوع زیستی، از دست دادن زیستگاه، و استفاده از زمین متغییر و اثرات اجتماعی-اقتصادی مانند رفاه اجتماعی در حال توسعه است (کائو و همکاران 2011).

روش­های ارزیابی اثرات متعددی مانند 2000 CML، نشان­دهنده سازگاری با محیط زیست 99 و IMPACT 2002 +(Pre` 2008) توسعه یافته­اند. هر روش تمرکز مختلفی دارد و تاثیر دسته خود آن منجر به نتایج متفاوت شده است. هیچ روش واحدی وجود ندارد که به طورجامع تمام مسائل زیست محیطی تولید غذاهای دریایی را پوشش دهد. تفاوت در مرزهای سیستم، واحدهای عملیاتی و روش­های ارزیابی اثرات مقایسه سیستم­های تولید مختلف بسیار مشکل را قبول می­کند. (کائو و همکاران 2011).

جدول 1: تاثیر دسته استفاده شده معمول در LCA آبزی پروری

با وجود این، مطالعات مقایسه­ای(یا تطبیقی) بر روی سیستم­ها و یا محصولات مختلف هنوز هم می­تواند برای تکنولوژی فنون تولید و یا مصرف پایدار آموزنده باشد. چنین مطالعات تطبیقی ​​یکسان با اصطلاح "مقایسه اظهارنامه" واضح برای عموم می­باشد. اگر چه هر دوی آنها نیاز به واحد عملیاتی یکسان و ملاحظات روش شناختی معادل دارند، مقایسه اظهارات دقیق­تر بوده و نیاز به بررسی انتقادی خارجی است (1997 ISO).

سیستم های فشرده، نیمه فشرده و گسترده

آبزی پروری به طور عمده توسط تراکم، مدیریت تغذیه و سرمایه گذاری طبقه بندی می­شود. روند رو به رشد محصولات زراعی آبی در واحد سطح در سال­های اخیر وجود دارد. سیستم­های گسترده به تدریج توسط سیستم­های نیمه متراکم و فشرده با واحد تولید بالاتر جایگزین شده است. آبزی پروری بیشتر در هر دو سیستم نیمه متراکم و فشرده کشورهای در حال توسعه رخ داده است، در حالی که در کشورهای توسعه یافته، پرقوت باقی مانده است (دیانا 2009). آبزی پروری نیمه متمرکز راه اصلاح مشکلات زیست محیطی مرتبط با سیستم­های کشاورزی فشرده. را در نظر گرفته است. اما آیا آیزی پروی نیمه متمرکز در سطح پایین­تری از شدت با استفاده از سیستم­های واقعا طبیعی در کاهش قابل توجهی از اثرات زیست محیطی، به خصوص با در نظر گرفتن بهره وری پایین محاسباتی نتیجه شده است؟ اگر بله، بایستی آبزی پروری نیمه فشرده برای حفظ تنوع زیستی و محیط زیست ترویج یابد. داده­های منتشر شده خیلی محدودی در مقایسه گسترده­ای از سیستم­های نیمه فشرده و فشرده وجود دارد.

👇محصولات تصادفی👇

طرح لگو هواپیما پاورپوینت مطالعات فرهنگی در بازاریابی بین المللی حدیث تعاون گزارش کارآموزی اجرای فرآیندهای جوشكاری و اجرای خدمات بازرسی پرسشنامه خود بیمار انگاری